top of page
שרלוק - התקנה עצמית פשוטה

יש שאלות?

09-746-9155

"שרלוק - יומן רכב ממוחשב"

משתלם מהק"מ הראשון!

ניהול צי ויומן רכב ממוחשב, ניהול צי רכב , מניעת תאונות דרכים

שרלוק  -  יומן רכב ממוחשב

מעוניינים בפרטים נוספים?

Thanks! Message sent.

חיסכון מס לכל אחד - על מה מדובר?
בעזרת יחידת "שרלוק - יומן רכב ממוחשב" ניתן להפחית את נטל המס, בכ- 20,000 ש"ח בממוצע לרכב לשנה ולכל שנה.....בהתאם לסוג הרכב ואיפיון נסיעותיו של הנהג. 
המכשיר ייחודי, מבוסס טכנולוגיית GPS ומשולב בתוכנה למדידת הנסיעות ברכב לשם חסכון מיידי במס, לרבות ביטוח לאומי ומע"מ. מאפשר ניטור "בזמן אמת" באתר החברה על הרכב ובקרה על הנהג בכל עת. 
בין אם אתה עצמאי או חברה/מעסיק, תוכל להקטין בצורה משמעותית את נטל המס. כל הדרוש לכך הינו יומן רכב ממוחשב שעל פיו ניתן להפריד בין נסיעות פרטיות לעסקיות, לנטרל את ההוצאה המעורבת העודפת, או קביעת שווי השימוש ברכב לפי "השווי האקטיבי/כלכלי הנכון" ולא "השווי השרירותי/פאסיבי" כפי שנקבע על פי טבלאות כוללניות בתקנות הרכב של מס הכנסה.

כיצד זה עובד?
מכשיר GPS וקודן המותקנים ברכב משדרים בזמן אמת לשרתי החברה פרטים על הרכב . בתחילת הנסיעה לוחץ הנהג על הקודן וקובע את אופי הנסיעה, עסקית או פרטית. ניתן להפיק דוחות לכל חתך זמן, המפרטים את היקף הנסיעות של הרכב ו/או הנהג וחלוקתם . 
ריכוז הדוחות מאפשר לחברה לתרגמם ולקבוע את אחוז הנסיעות הפרטיות המהווה את הבסיס לקביעת חישוב "המס האקטיבי/כלכלי הנכון".

יומן רכב ממוחשב, הוזלת שווי שימוש
יומן רכב ממוחשב, הוזלת שווי שימוש
יומן רכב ממוחשב, הוזלת שווי שימוש

מעוניינים בפרטים נוספים?

Thanks! Message sent.

יומן רכב ממוחשב, הוזלת שווי שימוש

המצב המשפטי 
בית המשפט העליון , קבע באופן נחרץ, כי חישוב מס על פי אמות מידה כלכליות ספציפיות לנישום, גוברת על השימוש בתקנות כוללניות . במקרה וניתן להפריד בין חלקי ההוצאה המעורבת לעניין השימוש ברכב , יש להעדיף את החישוב המתבסס עליו ולחשב את "המס הכלכלי/אקטיבי הנכון" (לדוגמא , בפס"ד שפורסם ביום 12.5.2011 בעניין עיריית מעלה אדומים)

החסכון במס (מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ)

החסכון הוא מיידי!!! 
החיסכון בא לידי ביטוי כבר בדיווח החודשי הראשון שלאחר רכישת המכשיר המוגש בדוחות הניכויים המוגשים לכלל רשויות המס לאחר הנחייה של משרד רואי חשבון ובהתאם לשיקולי הלקוח בחלוקת חסכון המס בין העובד למעביד וברצונו להעביר את חיסכון המס ל"קרן שווי צבורה" בספרי החברה. 
משרד רואי החשבון מלווה את הלקוח החל מהשלב הראשוני של הטמעת המערכת, בחירת האלטרנטיבה הרצויה והעדיפה, ועד לביקורות המס - במידה ותהיינה.

המרכיב של שווי שימוש הרכב בהוצאות אחזקת הרכב ככלל הוא בעל משמעות רבה ואחד הגורמים המשמעותיים ביותר בהוצאות הרכב. זהו נטל מעיק בהוצאות השכר של עובדים ומעסיקים ובפרט במקרים בהם רוב השימוש ברכב הוא לצורכי עבודה. במקרים אלו התשלום עבור שווי השימוש יוצר מצב בלתי הוגן בו העובד או המעסיק נאלצים לשלם מס כאילו הרכב משמש לצרכים פרטיים בלבד. הפתרון שמסתמן כאפשרות להוזלת תשלום שווי השימוש ברכב מבוסס על ניהול יומן רכב ממוחשב המאפשר רישום והפרדה בין נסיעות עסקיות לבין נסיעות פרטיות. התקנת השרלוק - יומן רכב ממוחשב, מאפשרת לך להגיש דוחות הכוללים את ריכוז הנסיעות על פי סוג הנסיעה – עסקית או פרטית ובהתאם לכך לחשב את שווי השימוש ולשם פחות מס.

המצב כיום: מדיניות גביית המס על שווי שימוש ברכב עושה עוול עם עובדים שעיקר שימושם ברכב מטעם המעסיק נעשה לצורכי עבודה.

הרעיון והפתרון:

מערכת שרלוק היא למעשה יומן רכב ממוחשב הכוללת רכיב מבוסס GPS/GPRS בשילוב לוח מקשים קטן המאפשר לקבוע את סוג הנסיעה: עסקית/פרטית או בית/עבודה. בתחילת הנסיעה העובד קובע את סוג הנסיעה והיא נרשמת בהתאם להגדרתו ובאופן אוטומטי ביומן הרכב. בנוסף להגדרת סוג הנסיעה מתקבלים מהלווין גם נתוני מקום/שעה/תאריך של תחילת וסיום הנסיעה כולל סה"כ המרחק שעבר והמסלול שנעשה ואף הם נרשמים ביומן הרכב. יומן הרכב כולל את התפלגות הנסיעות על פי חתך תאריכים מבוקש וגם את סוג הנסיעה. סך כל הנסיעות העסקיות והפרטיות מסוכם ועל פי נתונים אלו ניתן לחשב את מרכיב שווי שימוש הרכב. (חשוב לציין שהשרלוק מאפשר ניהול טכני של יומן רכב ממוחשב באופן מהימן ונוח. זקיפת המס בגין רכב צמוד נמצאת באחריות הנישום אל מול רשות המיסים והזיכוי הכספי מותנה באישור רשות המיסים).

איך זה עובד?

השרלוק מורכב ממודול GPS הקולט נתונים מהלווין הכוללים בין השאר את המיקום, התאריך והשעה. בנוסף המערכת כוללת משדר סלולרי העובד בטכנולוגית GPRS המעבירה את הנתונים לשרת החברה. אל השרלוק מחוברת מקלדת קטנה בת 6 מקשים המאפשרת לקבוע את סוג הנסיעה. כל הנתונים יישמרו במאגר נגיש למורשים בלבד. צבר הנתונים כמו: המרחק שעבר הרכב, משך הנסיעה, מהירותה בכל רגע נתון, מיקום מדויק עפ"י נתוני הלוויינים ועוד, מאפשרים מחד אימות מטרות הנסיעה ומאידך הגשת דוחות למערכות השכר והמיסוי. דוחות ניהול נסיעות המועברים (בידי מורשים) לשלטונות המס יכולים להביא לחיסכון של אלפי שקלים ויותר בהוצאות אחזקת הרכב לאחר הכרתם כהוצאה מוכרת. כמו כן יקבל העובד המשתמש ברכב החברה "העלאה" בשכר הנטו שלו, כתוצאה ישירה של הפחתה בחיובי שווי השימוש ברכב. אם המעסיק מגלם את זקיפת המס, החיסכון משמעותי עוד יותר.

שרלוק  -  יומן רכב ממוחשב

משתלם מהק"מ הראשון

מתקינים את לוח המקשים ברכב, מפרידים בין נסיעות עסקיות לפרטיות וחוסכים עד 20,000 ש"ח בשנה בתשלומי המיסים ובחישוב השווי שימוש!

bottom of page